Gizlilik ve Güvenlik

SİTEMİZDEN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ  KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
 

         Amacımız sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktır. Bu hedefle internet üzerinden rahat ve güvenli bir ortamda alışveriş yapabilmeniz amacıyla altyapımızı en son teknoloji ile yapılandırmış bulunmaktayız. Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını engellemek için güvenlik önlemleri bulunmaktadır.

          SSL ve SET güvenlik protokelleri sayesinde Nur Bahçe Makinaları Tarık ÖZGEZER ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgiler şifrelenerek aktarılmakta böylelikle bilgilerin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda çözülebilmesi (yani kullanılabilmesi) önlenmektedir.  Kredi kartı alışverişlerinde 128 bit SSL (Secure Sockets Layer =SSL)  Güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Böylece kredi kartı işlemi sırasında kart bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından görülebilmesi imkansız kılınmaktadır. Bu SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemize verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Kart numaranızı kesinlikle kimse göremez. Böylece kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu sistem sayesinde firmamız dahil kimse sizin kredi kartı bilgilerinizi göremez.  Ayrıca kredi kartı sahiplerinin internet üzerinde yapılan alışverişlere de diğer alışverişler gibi her zaman itiraz hakkı vardır.

         SSL NEDİR?

          Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. 

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. 

SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez. 

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. 

Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. 

Daha fazla bilgi için http://www.ssl.com sitesi ziyaret edilebilir.

 

        GİZLİLİK İLKESİ

 

         Web Sitemizden alışveriş sırasında tarafımıza vermiş olduğunuz tüm bilgiler hiçbir koşulda üçüncü şahıslara iletilmez. Bu bilgiler maddi kar sağlama amacı ile satılmaz. Tüm kişisel kimlik bilgileriniz gizli tutulur. Site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Web sitemizden alışveriş yaptığınız takdirde, sitemize üyelik sırasında bazı kişisel bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgiler ve IP adresiniz veri tabanımızda saklanmaktadır. Veri tabanımızda saklanan kişisel bilgileriniz kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece web sitemizden daha kolay ve uygun şekilde faydalanabilmeniz ve açık demografik bilgilerinizin toplanabilmesi amacıyla kullanılır. Web sitemizden yapılan alışverişlerinizde ödeme seçeneklerinde “Kredi Kartı” seçeneği için gerekli olan kredi kartı numarası ve diğer kredi kartı bilgileri sistemimizde kesinlikle tutulmamaktadır.